• Cevizlidere Mah. Mevlana Bul. No:221 İç Kapı No:36 Çankaya/Ankara
  • +90312 557 27 97
  • +90312 557 27 97
  • info@ceritogluenerji.com
  • info@ceritogluenerji.com

Ev Tipi GES

Evinizin çatısına kuracağımız güneş enerjisi sistemi ile ihtiyacınız olan elektriğin bir kısmını ya da tamamını karşılayabilirsiniz elektrik abonelerine; güneşten elektrik üreten resmi sistemleri nispeten kısa sürede kurdurarak elektrik tüketimlerini düşürme ya da tamamen güneşten karşılama imkanı sağlanmıştır.

Tüketim fazlası enerji oluşması durumunda ise elektrik dağıtım şirketi, bu fazlayı elektrik abonesinden yönetmelik gereğince abonenin fatura kesmesi gerekmeksizin satın alacaktır.

Kurulacak güneş elektriği sistemin çıkış gücü öncelikle abonenin sözleşme gücü ile sınırlı olup sistemin, tüketimin olduğu yerde kurulması gerekmektedir. Ceritoğlu Enerji, evinize özel, bağımsız çözümler sunarak %100 çevreci enerji üretmenizi isterseniz depolamanızı ve depoladığınız enerjiyi dilediğinizce kullanma özgürlüğünü sağlamaktadır. Tüm çatı sistemlerine uygulanabilir anahtar teslim çözümlerimizle güneşten elektrik üretmeye dilerseniz hemen başlayabilirsiniz.

Güneş elektriği sistemleri ana hatlarıyla güneş panelleri, şebeke invertörü, güneş panellerinin çatıya montajı için konstrüksiyonlar, kablolar, elektriksel koruma ekipmanları, uzaktan izleme sistemi ve tek ve çift yönlü elektrik sayaçları gibi elektriksel ve mekanik ekipmanlardan oluşmaktadır. Aşağıda sistemin prensip bağlantı şeması görülmektedir: